Streszczenie godzina pąsowej róży

Pobierz

Jest jedynaczką, mieszka z mamą, tatą i ciocią Agatą.. Była tylko Genowefcia - służąca w domu Andy.. Pewnego czerwcowego dnia tatuś przyniósł wiadomość o przeprowadzce.. Kilkunastoletnia Ania przychodzi za późno do domu.. Więcej informacji.. streszczenia_książek : Godzina Pąsowej Róży.. To wspaniała powieść opowiadająca o losach samodzielnej, nie znoszącej spódnic oraz sukienek Anny vel Andy.. Dziewczynka , gdy ubierała się na basen , przymierzała nowe jeansy, w których miała iśc na szkolna dyskotekę .. Opis.. Daj suba i łapkę w górę !. Ona za sprawą przesunięcia wskazówek starego porcelanego zegara przenosi się do XIX w.. I jednocześnie spostrzegła ze zgrozą, że zamiast swoich pięknych, popielatych spodni, ma na sobie również długie, bo sięgające po łydki, białe perkalowe majtki z falbankami.. Po drodze zatrzymują się przed wystawą.". To wspaniała powieść opowiadająca o losach samodzielnej, nie znoszącej spódnic oraz sukienek Anny vel Andy.. Kilka miesięcy temu skończyła czternaście lat.. Zmieniają się Szesnastoletnia Anda została nagle w czarodziejski sposób przeniesiona w dziewiętnastowieczną przeszłość.. Filmy.. Cała rodzina miała przeprowadzić się do nowego, dużego mieszkania przy ulicy Kwiatowej.GODZINA PĄSOWEJ RÓŻY.. Ocena.. Teresa to koleżanka.. Lokacje: Warszawa (Pałac Kultury i Nauki, kolumna króla Zygmunta, kościół Świętej Anny przy ul. Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto, Pałac Sapiehów, Ogród Saski, kościół Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej, Park Łazienkowski], Bałtyk.Proszę pomóżcie :) chodzi o lekturę 'Godzina pąsowej róży' , napiszecie mi szczegółowe streszczenie ?.

!Właśnie zrecenzowałem Godzina pąsowej róży.

Ona za sprawą przesunięcia wskazówek starego porcelanego zegara przenosi się do XIX w.. Podobała się ?. - spytała Anda.. W jednej chwili znika cały znany jej świat: elektryczność, tramwaje, samochody.. Recenzja Napisz recenzję jako pierwszy .. W jednej chwili znika cały znany jej świat: elektryczność, tramwaje, samochody.. Spotykamy ją, kiedy razem z Teresą wraca ze szkoły.. Cena 12,16 zł.. 2008-03-04 14:25:29Streszczenia szczegółowe oraz w pigułce do książki Godzina pąsowej róży autorstwa Maria KrügerGodzina pąsowej róży.. Karolcia ma osiem lat, jasne włosy związane w kitkę i duże zielone oczy.. Były to czasy, gdy panny nosiły ciasne gorsety oraz ubierały się w długie sukienki aż do kostek.Streszczenie szczegółowe Nowina.. - powtórzyła głośniej, bardzo już zdenerwowana.Godzina pąsowej róży (1963) - Ania, aby uniknąć kary za spóźnienie do domu, przestawia wskazówki pamiątkowego zegara i przenosi się w czasie.Plik Godzina pąsowej róży.doc na koncie użytkownika ziutka999 • folder TEKSTY I Streszczenia LEKTUR • Data dodania: 13 lip 2012Treść.. Regular Price 16,21 zł .Subskrybuj Komentarze Tygodnia Autorska ążki i kawa ucieczce c.Godzina pąsowej róży streszczenie Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane , czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.Podobało się?.

"Godzina pąsowej róży" - recenzja książki M. Krüger.

Doskonale wie, że czeka ja kolejna niemiła kłótnia z rodzicami.. Tak rozpoczyna się historia lekkomyślnego igrania z czasem, "Godzina pąsowej róży" - opowieść z 1960 roku.Godzina pąsowej róży.. 2011-06-20 20:12:07; zdjęcie róży?. Jak czułaby się współczesna nastolatka w 1880 roku?Powieść zabawna,odprężająca i do przeczytania jednym tchem .Czternastoletnia Anda przypadkiem rozbija szkło,oprawionej w ramki, fotografii swojej ciotecznej prababki.Kropelka krwi ze skaleczonego palca kapie na różę,którą na zdjęciu wącha tak śmiesznie ubrana osoba.Róża .Czytał ktoś z was ,,Godzina Pąsowej Róży '' ?. Szesnastoletnia Anda została nagle w czarodziejski sposób przeniesiona w dziewiętnastowieczną przeszłość.. Czternastoletnia Anda wybierała się na basen, jej rodziców nie było , starszej siostry również.. Zmieniają się stroje i fryzury.. 2009-12-11 14:55:29; Streszczenie:/;/ 2009-05-10 14:22:49; kto mi napisze streszczenie błekitnej godziny alyson noel ?. miękka.. To dla mnie b.ważne !. Oprawa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt