Kryształowa kula grimm plan wydarzeń

Pobierz

Napisz krótką informację o jednych z nich.. Polub.. Dostanie się do zamku dzięki magicznemu kapeluszowi.. (poniedziałek) Temat lekcji: Pokonanie zła wymaga wysiłku i współpracy - ,, Kryształowa kula" Jacob i Wilhelm Grimm 1.. 21-22.05 czwartek-piątek Temat: Wędrówka pełna przygód- Jakub i Wilhelm Grimm ,,Kryształowa kula".. Ponownie przeczytaj baśń braci Grimm Kryształowa kula.. 1.Odczarowanie królewny i oświadczyny syna czarodziejki.. Chcąc się przed tym zabezpieczyć, jednego z nich zamieniła w orła, a drugiego w wieloryba.Plan na dzisiejszą lekcję: 1.. Przeczytaj baśń braci Grimm ,,Kryształowa kula" ( podręcznik str. 214- 217).. Nie ufała im, gdyż obawiała się, że pragną wykraść jej moc.. i J. Grimm 'Kryształowa kula' 263.. Zadanie do tekstu.. Mała Syrenka - na podstawie Hansa Christiana Andersena.. Określ, które wydarzenia są najważniejsze, i napisz plan ramowy, składający się z około dziesięciu punktów.. W podręczniku na str. 214-217 znajduje się tekst "Kryształowa kula".. Pewna wróżka miała trzech synów, którzy kochali się bardzo; ale matka nie ufała im i obawiała się, że chcą oni odebrać jej moc czarodziejską.. Klasa 4 Polski.. Przypomnienie Wam 2 ważnych informacji z poprzednich lekcji (nie zapisujecie ich w zeszycie).. Stary człowiek i morze - plan wydarzeń .Wskazuję elementy świata przedstawionego w baśni pt. Kryształowa kula"..

6.Jak ułożyć plan wydarzeń z równoważników zdań 10 pkt.

Edytuj elementy.. Zaczynamy od przeczytania kolejnej baśni - Kryształowa kula autorstwa Braci Grimm.. CEL LEKCJI- znam treść baśni ,,Kryształowa kula", umiem wskazać cechy baśni.. Tekst znajdziecie na stronie 214 w podręczniku.29-09-2021 Bajki: Kryształowa kula - Braci Grimm.. - Zamiana dwóch synów w zwierzęta., 3.. Bajka o dzielnym krawczyku - bajka braci Grimm opowiadająca losy dzielnego młodzieńca, który dzięki .. *pierwszy syn •zamieniony w orła *drugi syn •zamieniony w wieloryba *trzeci syn •uciekł przed matką 4.05.2020r.. Wydarzenia w baśni dzieją się dawno temu.. Osadź .. Uwaga!. Więcej.. 3.Spotkanie bohatera z czarownikiem.. Naciśnij na kryształową kulę.. Na początek proszę, przeczytaj uważnie z podręcznika fragment baśni braci Grimm "Kryształowa kula" (strona 214- 217).Jacob Grimm ur. 4 stycznia 1785 w Hanau, zm. 20 września 1863 w Berlinie oraz Wilhelm Grimm ur. 24 lutego 1786 w Hanau, zm. 16 grudnia 1859 w Berlinie Najważniejsze dzieła: kolekcjonowany od roku 1806 a publikowany od 1812 zbiór baśni, bajek ludowych, podań i opowieściTemat: Pokonanie zła wymaga wysiłku i współpracy-Jacob i Wilhelm Grimmowie "Kryształowa kula" (Proszę przepisywać tematy lekcji do zeszytu tak, jak zapisuję na kartach) Przeczytaj na głos baśń z podręcznika ze str. 214-217..

Plan wydarzeń czytanka kryształowa kula Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.

,,Kryształowa kula".. Zaczynamy!. Przeczytaj baśń braci Grimm pt. Kryształowa kula (str. 214 - podręcznik).Kryształowa Kula PLW.. Wykonanie 2 zadań na ocenę.. 4.Zamiana dwóch synów w zwierzęta i ucieczka trzeciego.Ułóż plan wydarzeń przedstawionych w baśni Wilhelma i Jacoba GrimmówKryształowa kula (Die Kristallkugel) - baśń opublikowana przez braci Grimm w 1850 roku w szóstym wydaniu ich zbioru Baśni (tom 2, nr 197).. - Ucieczka najmłodszego syna.Przeczytaj rozdział "Jak napisać plan wydarzeń?".. Zapisz do zeszytu i uzupełnij informacjami z baśni:Czas wydarzeń:Miejsca wydarzeń:Bohaterowie:Magiczne przedmioty: Przepisz do zeszytu.. Trzej synowie czarodziejki.. Przeczytaj baśń na stronie 214.. Udostępnij Udostępnij wg Marek7819.. Plan wydarzeń do baśni "Kryształowa kula" 1.Kryształowa kula - baśń braci Grimm, w której występują piękna, lecz zaczarowana królewna, dzielny młodzieniec, bestia, którą trzeba pokonać, czarnoksiężnik i kryształowa kula.. Cechy baśni: 1. bohaterowie i wydarzenia są fantastyczne, 2. czas i miejsce wydarzeń nieokreślone, 3. pojawiają się magiczne przedmioty, 4. często przyroda ma cechy ludzkie, 5. zawiera pouczenie-morał, 6. zazwyczaj kończy się zwycięstwem dobra nad złem.Jacob Grimm, Charles Perrault..

madziala270479 madziala270479 15.02.2016Przeczytaj rozdział "Jak napisać plan wydarzeń?".

1.Przeczytajcie baśń "Kryształowa kula".. Dodaj do: plan ramowy "Kryształowa kula" braci Grimm.Kryształowa kula.. Ponownie przeczytaj baśń braci Grimm Kryształowa kula.. 2.Trzej synowie czarodziejki.. Mała Syrenka - na podstawie Hansa .Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Ponownie przeczytaj baśń braci grimm kryształowa kula .. Zapiszcie temat : Wędrówka pełna przygód- Jacob i Wilhelm Grimm "Kryształowa kula".. Formułuję pytania do tekstu rozpoczynające się od podanych wyrazów.. Czytanie baśni ,,Kryształowa kula''.. Pewna czarodziejka miała trzech synów.. Korzystajcie z podręcznika- str.214.. Pewna wróżka miała trzech synów, którzy kochali się bardzo, ale matka nie ufała im i obawiała się, że chcą oni odebrać jej moc czarodziejską.. Podręcznik str. 214 - 217.. Następnie do zeszytu przepisz lub wklej notatkę.. Warunki uwolnienia królewny - zdobycie kryształowej kuli.. okresl ,które wydarzenia są najważniejsze i napisz plan ramowy składający się z około dziesięciu punktówplan ramowy "Kryształowa kula" braci Grimm.. Określamy miejsce i czas wydarzeń ( bliżej nieokreślone) Dawno temu, w okolicach skalistych gór, nad morzem 3.Krzysztof z podcastu "Porozmawiajmy o IT", goszczący w Podcastowym Dniu Dziecka po raz drugi - w 2018 roku z bajeczką o "Dwóch niegrzecznych myszkach", Wścibku i Gryzipiórce, autorstwa Beatrix Potter - opowie Wam jedną z baśni z bogatej skarbnicy opowieści Braci Grimm, zatytułowaną "Kryształowa Kula".Wysłuchaj baśni braci Grimm "Kryształowa kula" Tekst..

Praca domowa: PLAN WYDARZEŃ Uporządkuj punkty planu wydarzeń baśni pt."Kryształowa kula" - zapisz w zeszycie.

Proszę go dokładnie4.. Poszukiwania Zamku Złotego Słońca i zaklętej w nim królewny.. - Strach matki przed skradzeniem jej przez synów mocy., 2.. 2.Zapiszcie w zeszycie : -Miejsce i czas w baśni jest bliżej nieokreślone.LEKCJA- Pokonanie zła wymaga wysiłku i współpracy.. Określ, które wydarzenia są najważniejsze, i napisz plan ramowy, składający się z około dziesięciu punktów.Ułoż plan wydarzeń Lwa Czarownicy i Starej szafy.. Autor: krzys130972, 2013-01-28 19:52:11.. Zamiana dwóch synów w zwierzęta i ucieczka trzeciego.. Wiem, jaka nauka (morał) płynie z baśni.. Podczas czytania zwróć uwagę na to, kiedy i gdzie rozgrywają się wydarzenia i kto w nich uczestniczy.. Zamieniła więc najstarszego w orła, musiał on mieszkać na skale wysokiej, a czasami tylko widać go było, jak krążył po niebie.Plan wydarzeń: 1.. Wymagane logowanie .• Dzisiaj zajmiemy się baśnią braci Grimm "Kryształowa kula"; .. • Określimy czas i miejsce wydarzeń; • Wskażemy właściwości magicznych przedmiotów występujących w baśni.. Przeczytaj wiersz Danuty Wawiłow "Jesienią".Kryształowa kula - plan baśni.. Opis fabuły..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt