Test z lektury cierpienia młodego wertera

Pobierz

Krytycy uważali, że to dzieło wywiera szkodliwy wpływ na młodych ludzi i propaguje nihilistyczne postawy, a duchowni potępiali powieść w swoich kazaniach.Cierpienia młodego Wertera autorstwa Johanna Wolfganga Goethego to jedno z najsłynniejszych dzieł preromantyzmu i okresu Sturm und Drang.. To powieść epistolarna, czyli napisana w formie serii listów, której głównym bohaterem jest Werter, nieszczęśliwie zakochany w Lotcie.Cierpienia młodego Wertera .. w Rosji.. Rozwiązanie.. 2.Darmowy quiz: "Cierpienia młodego Wertera" - test znajomości lektury w kategorii LiceumJohann Wolfgang Goethe, "Cierpienia młodego Wertera" - test z lektury.. c) naturalistyczne podeście do świata.. Kim był Henryk i w jakich okolicznościach spotkał go Werter?. Z jakim elementem odzienia Loty chce być pogrzebany Werter?. Jaki był prawdziwy cel wizyty Wertera w myśliwskim zamku?. Do miłości nie da się zmusić nikogo, nie da się też na zawołanie nakazać sobie porzucenie .Uwielbiana i poważana w towarzystwie.. Praktycznie każdemu zdarza się w życiu przynajmniej raz zakochać bez wzajemności.. Odpowiedz poprawna: a) - czytaj wyjasnienie.. Szczera i wierna.. Zdobądź wiedzę o "Cierpieniach młodego Wertera", powieści epistolarnej itp. Utrwal swoją wiedzę.Cierpienia młodego Wertera JW Goethe Cierpienia młodego Wertera J.W. Goethe Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.W przypadku ksiazki Cierpienia mlodego Wertera test znajomosci lektury moze byc zatem wygodnym wstepem do przyswajania ogolnej wiedzy o epoce, ktora dzielo Goethego zapowiedzialo.Test sprawdzajacy znajomosc lektury - "Cierpienia mlodego Wertera" J.W. Goethe.mlodego Wertera cytowanych w lekcji 60(s,314) sa to listy z 16 lipca 1771r , 29 lipca 1772r i 24 listopada 1772 oraz w odniesieniu do calosci lektury opisz cechy mlodzienczej milosci, ktora przezywa bohater.Geneza Cierpien mlodego Wertera" Powiesc Cierpienia mlodego Wertera" ukazala sie 1w 1774 rokuQuiz z *Cierpień młodego Wertera * 2012-09-28 19:22:27 Czytałaś/eś Cierpienia Młodego Wertera ?.

Cierpienia młodego Wertera.

Po raz pierwszy powieść została opublikowana w 1774 roku.Lektury.. "Cierpienia młodego Wertera" to powieść: poetycka historyczna epistolarna psychologiczna: 27.. » Strona główna » Język polski » Romantyzm » Cierpienia młodego Wertera.. Do miłości nie da się zmusić nikogo, nie da się .Cierpienia młodego Wertera - TEST.. Czy można przetrwać męki nieszczęśliwej miłości?. Był to pierwszy utwór Goethego.. Zaprawdę, nie-Sielanka podobna odmówić podziwu i miłości charakterowi ego oraz zaletom umysłu, a smutneCierpienia młodego Wertera.. Podpowiadamy Zestaw Cierpienia młodego Wertera z utworem tylko częściowo do niego podobnym, w którym mło­dość także jest okresem wyborów i poszukiwań, przeżywania miłości, ale także okresem walki, bo bohater prócz miłości znajduje inny cel w życiu - służbę ojczyźnie (takim .. Rozwiąż test Powiązane z testem z Cierpienia młodego WerteraPytania i odpowiedzi do lektury Cierpienia młodego Wertera (.. c) Wilhelma II.Cierpienia młodego Wertera - Przetestuj swoją wiedzę - Quizy, testy online.. "Cierpienia młodego Wertera" były ulubioną powieścią: a) Napoleona Bonaparte.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Cierpienia młodego Wertera Johanna Wolfganga Goethego.. Cierpienia młodego Wertera - opracowanie, interpretacja, bohaterowie..

Jaką budowę mają "Cierpienia młodego Wertera"?

Nie łamie słowa danego Albertowi.. Grupa B Odpowiedzi proszę udzielać podając datę listu oraz przytaczając odpowiedniego fragmentu z lektury.. Dlaczego Lotta została matką dla swojego rodzeństwa i narzeczoną Alberta?. Wobec Wertera serdeczna, obdarza go przyjaźnią, choć z czasem domyśla się, że młodzieniec zakochał się w niej.Powieść Cierpienia młodego Wertera (oryginalny tytuł Die Leiden des jungen Werthers) to jedno z najsłynniejszych dzieł w historii światowej literatury.. 2010-08-28 20:47:58 Co wiesz o lekturze "Cierpienia młodego Wertera " 2012-11-04 12:23:27Cierpienia młodego Wertera • LEKTURY-opracowania,testy • pliki użytkownika polskina6 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Werter.pdf, Cierpienia młodego Wertera.pdf Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. W jakim państwie rozgrywają się wydarzenia będące treścią "Cierpień młodego Wertera"?. Pobierz test.. "Cierpienia młodego Wertera" - streszczenie ostatnidzwonek.pl, Johann Wolfgang Goethe, Cierpienia młodego Wertera Cierpienia młodego Wertera | Inne lektury • streszczenia • opracowanie • bohaterowie • testCierpienia młodego Wertera wywarły tak ogromny wpływ na współczes­nych Goethemu młodych czytelników, że masowo popełniali samobójstwa z egzemplarzem powieści w kieszeni..

Przeczytaj tekst lektury: "Cierpienia młodego Wertera" (on-line).

Pytanie 4.. Ból nieodwzajemnionych uczuć.. Jest równie wrażliwa jak on, ceni rozmowy z nim i chętnie przebywa w jego towarzystwie.. "Cierpienia młodego Wertera" Johanna Wolfganga Goethego - sprawdzian ze znajomości lektury GRUPA 1 1.. Na jakim instrumencie grała Lotta?. Z jakiego powodu Werter opuścił matkę i przyjaciela?. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Cierpienia młodego Wertera, które mogą Ci się przydać do powtórki.. To wyjątkowo przykra i przygnębiająca sytuacja, z której często nie jest łatwo się wydobyć.. W Werterze odnajduje pokrewną duszę.. Praktycznie każdemu zdarza się w życiu przynajmniej raz zakochać bez wzajemności.. Rozwiąż test.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Cierpienia młodego Wertera Johanna Wolfganga Goethego.. W Niemczech.Czego poszukiwał chory umysłowo Henryk podczas spotkania z Werterem?. Cierpienia młodego Wertera.. Horacego.. Sprawdź stopień zapamiętania i zrozumienia przeczytanej lektury.. Ból nieodwzajemnionych uczuć.. Rozwiąż test!b) romantyczne podeście do świata.. Powieść Goethego to utwór o: miłości cierpieniu samotności wszystkie odpowiedzi są poprawne: 28. są zbiorem listów podzielonych na dwie części i zakończone epilogiem..

Inne testy w tej kategorii:test z lektury Cierpienia młodego Wertera.

To wyjątkowo przykra i przygnębiająca sytuacja, z której często nie jest łatwo się wydobyć.. "Cierpienia młodego Wertera" ukazały się anonimowo w Lipsku w roku: 1776 1778Question 1.. Jedno z najważniejszych dzieł Goethego - powieść epistolarna pt. "Cierpienia młodego Wertera" - opublikowane zostało w 1774 r. Utwór szybko zyskał olbrzymią popularność, charakterystyczna postać głównego bohatera stała się wzorem dla .proszę bardzo maturzyści nie ma za co Przykład sformułowania tematu Różne ujęcia tematu młodości w literaturze.. Pytanie 2.Cierpienia młodego Wertera J.W. Goethe - test, testy wiedzy.Jakiego starożytnego twórcę czytał Werter?. Pytanie 1. d) pesymistyczne podeście do świata..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt