Jak wygląda pan kleks opis

Pobierz

(ROZWINIĘCIE) 3.Jak się ubiera ?. Pan Kleks jest to bohater ksiązki pt ''Akademia Pana Kleksa''.. Gdy wstawał rano za pomocą pompki powiększającej zmieniał się do normalnych rozmiarów, a dzięki pastylkom na porost włosów przybierał swój normalny wygląd.Jak wyglądała lekcja geografii w Akademii Pana Kleksa.. Mówił piskliwym głosem.. Jego oczy są mądre, a spojrzenie bardzo przenikliwe (tzn. pan Kleks wiele odgaduje, domyśla się i spostrzega, patrząc na jakąś osobę lub przedmiot).Pan Kleks pokazał im, w jaki sposób należy rozplątywać litery i łączyć je w długie nitki, które nawijali na szpulki.. opis sytuacji Sylwia Oszczyk Polski jak malowany.. Pan Kleks ma ruchliwy nos , a .Pan Kleks to postać fantastyczna.. orzeczenie imienne Małgorzata Górka "Pan Tadeusz" - koncert Jankiela wypełniony Polonistka Youtuberka.Niezwykły świat przedstawiony.. Akademia mieściła się w dużym, trzypiętrowym budynku na końcu ulicy Czekoladowej.. Oczy pana Kleksa są, niewielkie, przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.Opis pana Ambrożego Kleksa Przedstawiam Wam dyrektora i nauczyciela akademii, pana Ambrożego Kleksa.. Głównym bohaterem powieści ,, Akademia pana Kleksa " Jana Brzechwy jest Ambroży Kleks nauczyciel i wychowawca grupy chłopców uczących się w jego szkole.. Nos zajmuje większą część twarzy pana Kleksa, jest bardzo ruchliwy i przekrzywiony w prawo albo w lewo, w zależności od pory roku.OPIS PANA KLEKSA 1.Przedstawienie 2.Wygląd 3.Ubiór 4.Umiejętności 5.Stosunek uczniów do pana Kleksa PLISSS SZYBKO..

(WSTĘP) 2.Jak wygląda ?

Świadczą o tym jego elementy: a) bliżej nieokreślone czas i miejsce wydarzeń, b) występowanie realistycznych (np. Adaś Niezgódka) i fantastycznych postaci (np. pan Kleks, Tomcio Paluch, Śpiąca Królewna) oraz zdarzeń,Charakterystyka pan Kleks.. » Opis postaci - Ambroży Kleks "Akademia Pana Kleksa" Jana BrzechwyMa cytrynową kamizelkę z szklnymi guzikami i sztywny wysoki kołnierz oraz kokarda zamiast krawatu.. Jest on średniego wzrostu.. Pan Kleks ukrywa się pod obszernymi ubraniami, więc nie można dokładnie opisać czy jest gruby, czy chudy.Na specjalne okazje pan Kleks zakładał tabaczkowy frak z zielonymi wyłogami.Codziennie wieczorem pan Kleks młodniał i zmieniał się w niemowlę.. ( minimum 10 karteczek) Kartka wielkości ok. 10 cm szer/ 20 dł. Na wierzchu ilustracja przedstawiająca opisywany przedmiot, wynalazek.. Film szybko stał się hitem i przyniósł dużą popularność aktorom, w tym również dziecięcym gwiazdom.Akademia - opis.. Nauczyciel jest średniego wzrostu , ale nie wiadomo czy jest gruby , czy chudy ponieważ cały tonie w swoim ubraniu .Główną postacią w książce .Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.. Ma na głowie ogromną barwną czuprynę oraz bujną, zwirzchowną brodę .. Pan Kleks ma małe i czarne oczy , które spoglądają na świat z pod okularów.Pan Kleks nosi długie wąsy koloru pomarańczy i wspaniałą gęstą brodę, czarną jak smoła..

Muszę napisać jak wygląda pan Kleks z lektury "Akademia pana kleksa".

Napisano.. Musi być wstęp rozwinięcie i zakończenie.. Ma zwichrzoną brodę, która barwą przypomina czarną smołę.. Na najwyższym piętrze, na które uczniowie nie mieli sami prawa wchodzić, pan Kleks przechowywał swoje sekrety, do których dostawał się przez komin.. Znajdzie on rozwiązanie każdego problemu.. Wysoki, chudy, siwy pan z rozwianym włosem i kozią bródką.. W środku Opis 7-10 zdań.. Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie" w swoim ubraniu.. Ambroży Kleks to założyciel Akademii w której jest profesorem.. Oczy pana Kleksa są niczym dwa świderki i patrzą przenikliwie na rozmówcę.. Nos zajmuje większą część profesora , jest bardzo ruchliwy przekrzywiony, w prawo lub w lewo w zależności od pory roku.. Był przyjacielem pana Kleksa i łączyła ich szczególna zażyłość.Pokryta jest ogromną czupryną, mieniącą się wszystkimi barwami tęczy, i okolona zwichrzoną brodą, czarną jak smoła.. (ROZWINIĘCIE) 5.Moja ocena postaci (ZAKOŃCZENIE OPIS MA ZAWIERAĆ 4 STRONY LUB 3 DAJE NAJ I 100 PKT.. Pan Kleks jest niezwykłym nauczycielem uczącym w niezwykłej akademii.. Redakcja.. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy.. Dodaj do: POMOCY!. Opis ma być napisany własnymi słowami.. Stał na cienkich, długich nogach i wymachiwał cienkimi, długimi rękami.. OPIS PANA KLEKSA 1.Przedstawienie 2.Wygląd 3.Ubiór 4.Umiejętności 5.Stosunek uczniów do pana Kleksa PLISSS SZYBKO.Muszę napisać jak wygląda pan Kleks z lektury "Akademia..

Np. Co to jest, jak wygląda, do czego służy/ kiedy stosować, na co pomaga...Jednak jak sam.

Pan Kleks słynął z nieortodoksyjnego podejścia do kwestii nauczania.. opowiadanie twórcze Sylwia Oszczyk Polski jak malowany.. Kogo opisuję?. Świat przedstawiony w "Akademii pana Kleksa" jest światem baśniowym.. W teczce na kolorowych karteczkach opisz, wynalazki, niezwykłe przedmioty pana Kleksa.. Pan Kleks jest założycielem i jedynym wykładowcą okazałej Akademii, do której trafiają jedynie wyjątkowo bystrzy chłopcy z imionami rozpoczynającymi się na literę "A".. Profesor jest niewysokim panem o trudnej do .Opis Pana Kleksa.. Pan Kleks zamierzał wkrótce nauczyć chłopców czytania książek ze szpulek, co znacznie przyspieszało czytanie i nie męczyło wzroku.. Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.. 30 lipca 2020.. Dziś prawdopodobnie zostałby uznany za szaleńca i osadzony w zakładzie zamkniętym.. (ROZWINIĘCIE) 4.. Jest on personą niezwykle barwną (dosłownie i w przenośni) i niewiele robiącą sobie z praw przyrody czy logiki.. Cóż, obecnie nie kształci się w dzieciach wyobraźni, ale raczej narzuca wzorce myślenia.Opisz Pana Kleksa 1.Kim jest?. Pan Kleks ma bardzo duże kieszenie, ma w nich chyba wszystko.. Dając im ogromną swobodę w poznawaniu świata i siebie samych, pozwala im wchodzić w dorosłość.. Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą..

Pan Kleks nosi na sobie szerokie spodnie , które kiedy wieje silny wiatr wyglądają jak balon.opis.

Jakie ma zdolności ?. Przyjmuje tam chłopców których imię zaczyna się na literę ''A''.. Na parterze mieściły się sale szkolne, na pierwszym piętrze - sypialnie i .Niezwykła Teczka Pana Kleksa.. Każdego dnia po zmroku Pan Kleks powraca do stanu niemowlęctwa, zapomina o wszystkim i traci włosy, wobec czego zażywa w sporych ilościach pigułki przyspieszające ich odrastanie.roxiii1.. Gdy "Akademia Pana Kleksa" wchodziła w 1983 roku na ekrany kin, grający Adasia Niezgódkę Sławek miał ledwie 11 lat.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Po przędzeniu liter w książkach pozostawały puste stronice.. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. "Akademia pana Kleksa" - wygląd Akademii Monika Iwanowska Motyle w dzienniku.. Przypominał bardzo stracha na wróble w podeszłym wieku.. Jego oczy są mądre , a spojrzenie bardzo przenikliwe (tzn. pan Kleks wiele odgaduje, domyśla się i spostrzega, patrząc na jakąś osobę lub przedmiot).- inżynier w fabryce dziur i dziurek.. Na twarzy znajdują się niezliczone ilości piegów.. !Opis Pana Kleksa Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Ambroży Kleks uczy swoich wychowanków przede wszystkim tego, że muszą być odpowiedzialni za siebie i za innych.. Dba również o to, aby w ich życiu nie brakowało zabawy.Pan Kleks nosi długie wąsy koloru pomarańczy i wspaniałą gęstą brodę, czarną jak smoła.. Pan Kleks różni się od innych ludzi przyzwyczajeniami.Opis Pana Kleksa - strona 2 powietrze robi z niego małego człowieczka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt