Katarynka tekst do czytania

Pobierz

Test z lektury "Katarynka" - noweli napisanej przez Bolesława Prusa.. Rozwiąż quiz.. Jednak pewnego dnia jego sąsiadkami .Katarynka.. Inne tryby testu.. Uruchamiając portal Lektury.gov.pl, oddajemy w Państwa ręce nowe narzędzie ułatwiające zapoznawanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych.. Ale teraz, jako dorosły, czytam to z wielką przyjemnością!. quiz sprawdzający wiedzę Odkryj karty.. Latem nosił on wykwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połyskujące jak zwierciadła - i - nieco wyszarzany cylinder.1 Bolesław Prus Katarynka, Bolesław Prus Na ulicy Miodowej, co dzień, około południa, moŝna było spotkać jegomościa w pewnym wieku, który chodził z Placu Krasińskich ku ulicy Senatorskiej.. Test składa się z 12 pytań.. Pan Tomasz - mecenas, który nie jest już aktywny zawodowo.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Radość odnajduje w doświadczeniach innych zmysłów, jednak od kiedy zamieszkuje podwórko pana Tomasza niemalże nie ma dostępu do dźwięku.. Opis testu.. Klasa 2 testy wiedzy.. Rozwiąż test.Test z lektury "Katarynka" (Bolesław Prus).. Ma jedno dziwactwo - obsesyjnie nienawidzi ulicznych katarynek i ich głośnej, hałaśliwej muzyki.. Z całą pewnością jest to Warszawa.. Pan Tomasz był mecenasem, który zajął się szukaniem wybranki serca.Nowoczesne technologie pozwalają, zebrać na małym urządzeniu wiele ebookow i czytać je w dowolnym miejscu i czasie..

... że to nie tylko lektura szkolna, a dobrym czynnikiem do jej czytania z pewnością nie jest wyłącznie obowiązek szkolny.

"Katarynka" nie podobała mi się "w epoce" w ogóle.Katarynka - test znajomości lektury.. Jednak nie lubiłem wtedy czytać, ku mojemu wstydowi.. Regulamin Polityka prywatności.. Bohater nowelki, pan Tomasz, prowadzi stateczne i spokojne życie, to znawca i koneser sztuki o wysublimowanym guście.. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 testy wiedzy.. wg Magdalenamlodzik.. Akcja utworu dzieje się w XIX-wiecznej Warszawie.. Bolesław Prus urodził się w 1847 roku, a zmarł w 1912 roku.. Katarynka wzbudza w niej po raz pierwszy radość.. Bolesław Prus "Katarynka" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online.Katarynka.. Latem nosił on wykwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połyskujące jak zwierciadła - i - nieco wyszarzały cylinder.Katarynka w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej noweli na rynku!. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 89%.. Niezwykle zamożny, obserwuje sąsiadkę.Udostępnij recenzję.. I czasem konfrontacja z moimi wspomnieniami wypada lepiej ("Pies, który jeździł koleją"), a czasem gorzej ("Zaczarowana zagroda" Centkiewiczów - co ja w tym jako dzieciak widziałem?).. Rozmiar: 16 str. 1 ilustracja..

Aby cieszyć dzieło literackie nie trzeba szukać książek w bibliotekach, wystarczy znaleźć go w Internecie i Pobierz wymagany tekst.

• wzmianka o procesie sądowym, w którym pan Tomasz prowadził sprawę o majątek (chodzi o lata: 1869 r., 1872 r., 1875 r. ).. Szczegóły jego ubioru .Katarynka - opracowanie lektury.. Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i .Powyzsza myśl doskonale pasuje do nowelii pt;"Katarynka".Tekst oparty jest na życzliwości i zmianie wewnętrznej mecenasa.. Rozwiąż test!Czasem wracam do lektur szkolnych, by spojrzeć na nie po latach już innym "dorosłym" okiem.. wg Magdalenamlodzik.. Pierwsza jest silnie nasycona wątkami biograficznymi, druga która stanowi właściwą akcję noweli.. test świąteczny Test.. Klasyczna historia Bolesława Prusa «Katarynka» jest bardzo wzruszająca, a .I do.. Mikołajek - test znajomości lektury.Kompozycyjnie Katarynka podzielona jest na dwie części.. #lektury #ksiazki.. O autorze.. Spis treści.. Szczegółowe informacje.. Pamiętam, jak czytałem tę historię w szkole, a potem wcale jej nie lubiłem.. Co dzieje się na końcu utworu?. #katarynka #boleslawprus #prus #lekturyszkolne #lekturaKatarynka jako nowela Prus - nowelista nie respektuje wszystkich klasycznych wyznaczników noweli, na które składają się: zwarta, jednowątkowa akcja (związany z tym niewielki rozmiar utworu), ograniczenie luźnych epizodów, drugoplanowych postaci, opisów przyrody, dygresji, komentarzy.Katarynka - test wiedzy..

Ta strona została zebrali literatury w formatach: jar, jad, TXT, FB2, EPUB, doc , nadaje się do czytania na urządzeniach mobilnych ...Obecnie lektura dla klas V szkoły podstawowej.

Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści.Wydanie to nie zawiera opracowania.Katarynka w formie ebooka to nowela autorstwa polskiego pisarza pozytywistycznego Bolesława Prusa.W tekście mamy do czynienia z opowieścią o zamożnym i eleganckim człowieku mieszkającym na ulicy Miodowej w Warszawie.. Naprawdę nazywał się Aleksander Głowacki.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Katarynka Bolesława Prusa.. Pan Tomasz był człowiekiem wrażliwym na ból i cierpienie bliźniego.Jego największym wrogiem były katarynki.mecenas uważał,że ejst to wielkie pudło,któr nie daje żadnej przyjemności i radości-wręcz .Chmura Czytania darmowe książki.. Ograniczenie wiekowe: 0+.. Katarynka jest nowelą wydaną po raz pierwszy w roku 1880.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Wszystkie kategorie proza światowa proza polska poezja polska poezja światowa poradniki oryginalne wersje językowe eseistyka.Katarynka - streszczenie.. Rozwiąż test.. Poziom bardzo łatwy | Rozwiązano 7445 razy.. "Katarynka" to wzruszająca, polska nowela, autorstwa Bolesława Prusa.. Powiązane z testem..

Od Frani szedł do sądu, z sądu biegł do Zosi, którą nad wieczorem opuszczał, ażeby z Józią i Filką z eść kolac ę. katarynka B.Prus Znajdź słowo.Quiz: Katarynka - test znajomości lektury Quiz sprawdzający znajomośc fabuły "Katarynki" Bolesława Prusa.

Można wyznaczyć topografię miasta na podstawie informacji narratora o spacerach pana Tomasza.. Gdy został mecenasem, czoło, skutkiem natężone pracy umysłowe , urosło mu aż do Mężczyzna, Kobieta, ciemienia, a na wąsach pokazało się kilka srebrnych włosów.— Zresztą — dodawał — katarynka rozdrażnia mnie, a ja mam tylko jedno życie, którego mi nie wypada trwonić na słuchanie obrzydliwej muzyki.. Bolesław Prus.. Tekst opatrzono .Rozwój Internetu i postępująca cyfryzacja oznaczać powinny łatwiejszy dostęp do klasycznych dzieł polskiej i światowej literatury.. Wydawca: Imprint..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt