Oto jest kasia opis postaci

Pobierz

Pogorszenie wyników w nauce.. zadania sprawdzające.1959.. Kasia jest bardzo dobrą uczennicą, chwaloną i lubianą przez nauczycieli, ale i przez rówieśników.. Cele ogólne:Szczegółowy plan wydarzeń.. Poznajemy ją jako energiczną, ale zarozumiałą, niegrzeczną i rozkapryszoną dziewczynkę, która na wszystkich patrzy z góry.Mira Jaworczakowa "Oto jest Kasia" - charakterystyka Kasi.. Kasia chodzi do drugiej klasy i jest najlepszą uczennicą, ma same dobre stopnie i jest dumą nie tylko rodziców, ale i nauczycieli oraz rówieśników, którzy darzą ja ogromną .Kasia to główna bohaterka książki Miry Jaworczakowej pt. "Oto jest Kasia" To dziewczynka o prostych włosach, okrągłej rumianej buzi, ciemnych oczach, z odrobinę zadartym nosem.. Motywy występujące w powieści - bunt, dom, przemiana, przyjaźń, rodzina, zazdrość.. Frustracja, złość i smutek dziewczynki - narodziny buntu.. Mieszka razem z rodzicami i starszym bratem Jurkiem.. Jest ładna, ale rozpieszczona, często się dąsa i obraża.Do pewnego momentu była najmłodsza w rodzinie i przyzwyczaiła się, że zawsze jest w centrum uwagi.E-book serwis LitRes zaprasza do pobrania książki Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej / Streszczenie, analiza, interpretacja + zadania edukacyjne , Agnieszka Marszał w formacie epub, mobi, pdf lub przeczytania jej online!. .Charakterystyka bohaterów..

Charakterystyka postaci.

Chyba ta sama, co na .Rzetelne i przystępnie napisane opracowanie lektury, m.in. szczegółowe streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, przykładowe wypracowania, zadania sprawdzające znajomość książki.. Mam parę pytań dotyczączych tej lektury: 1.Imię koleżanki Kasi.. Kiedy ona i Jurek byli sami w domu, brat czytał książkę o lotniku a dziewczynka się nudziła.Formułowanie rad dla Kasi - bohaterki lektury M. Jaworczakowej pt. "Oto jest Kasia", aby mogła zdobyć przyjaciół Cel główny: uświadomienie dzieciom wartości i potrzeby przyjaźni w życiu, bezinteresowności w pomaganiu innym, kształtowanie wrażliwości i szacunku do drugiego człowieka, budowanie zaufania, lojalności, poznanie cech dobrego człowieka, wyodrębnienie zachowań zasługujących na pochwałę.6.. Książka opowiada o przygodach ośmioletniej Kasi na tle szkolnych i rodzinnych zdarzeń.. Proszę o ładną długą odpowiedź.. Wszystkie przerwy w szkole spędza na grach, zabawach i rozmowach ze swoimi koleżankami.Kasia - charakterystyka postaci, "Oto jest Kasia" M. Jaworczakowa Kasia chodzi do drugiej klasy i jest najlepszą uczennicą, ma same dobre stopnie i jest dumą nie tylko rodziców, ale i nauczycieli oraz rówieśników, którzy darzą ja ogromną sympatią.Kasia jest bardzo dobrą uczennicą, chwaloną i lubianą przez nauczycieli, ale i przez rówieśników.opis postaci Oto jest Kasia Charakterystyka bohaterów..

Streszczenie, analiza, interpretacja ... Charakterystyka postaci.

Niekoleżeńskie postępowanie Kasi.. Kasia - ośmioletnia dziewczynka, uczennica drugiej klasy.Ma starszego brata Jurka i młodszą siostrę Agnieszkę.. Jest ładna, ale rozpieszczona, często się dąsa i obraża.Do pewnego momentu była najmłodsza w rodzinie i przyzwyczaiła się, że zawsze jest w centrum uwagi.Tytułową bohaterką lektury "Oto jest Kasia" jest ośmioletnia Kasia.. Jest młodszym dzieckiem z dwójki rodzeństwa.. Główna bohaterka utworu Miry Jaworczakowej to ośmioletnia dziewczynka.. Jednak pewnego dnia w życiu Kasi pojawia się młodsza siostrzyczka i wszystko się zmienia.. czas akcji, miejsce akcji i bohaterów.. Jurek pomaga Kasi w lekcjach - poprawa w nauce.. Rozwiązywanie zadań tekstowych z zastosowaniem dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia pisemnego.. Przynależność gatunkowa - charakterystyczne cechy powieści.. Problematyka utworu - perypetie związane z dorastaniem i dojrzewaniem.. Oto jest Kasia to historia ośmioletniej dziewczynki o imieniu Kasia.. Streszczenie "Oto jest Kasia" 1.. Przykładowe wypracowania: Przemiana Kasi; Moje spotkanie z Kasią - opowiadanie z dialogiem.. Kolejne kłamstwa.. Kasia jest bardzo zdolna i ambitna, a nauczyciele cenią ją za ogromną ochotę do nauki, sumienność i niesamowitą pilność.. Zagrożenie, że Kasia nie zda do następnej klasy..

Streszczenie, analiza, charakterystyka bohaterów (7) ... Charakterystyka postaci.

Przynależność gatunkowa - powieść obyczajowa.. Pewnego dnia do ich rodziny dołącza młodsza siostra, Agnieszka .Kasia zmienia się nie do poznania.. 2021-09-12 11:51:47; Przekształć podane zdania- zamień tam gdzie to możliwe formy strony .Tytuł: Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej Podtytuł: streszczenie analiza charakterystyka bohaterów Autor: Marszał Agnieszka Wydawnictwo: Literat ISBN: 9788360220320 Kategoria: Podręczniki Lektury Przedmiot: Język polski Języki: polski Rok wydania: 2007 Ilość stron: 82 Format: 10.0x15.0cm Oprawa: Miękka Waga: 0.05 kgPytania do lektury "Oto jest Kasia" Miry Jaworczakowej.. Chętnie pomaga mamie i opowiada swoim kolegom i koleżankom o swojej młodszej siostrze Agnieszce.. 3.Imię ulubionej lalki Kasi.. 4.Młodsza siostra Kasi i Jurka.. Inscenizowanie sądu nad Kasią.. Wypracowanie jest charakterystyką Kasi, tytułowej bohaterki książki Miry Jaworczakowej "Oto jest Kasia".. Kiedy rodzi się jej siostrzyczka Agnieszka, Kasia nie może pogodzić się z utratą uprzywilejowanej pozycji najmłodszego dziecka w rodzinie.Książka ta została wydana w 1959 r. a jej autorką jest Mira Jaworczakowa, polska pisarka i autorka książek dla dzieci i młodzieży.. Ma ona starszego brata, ale jako najmłodsza jest oczkiem w głowie rodziców, którzy trochę ją rozpieszczają..

Rodzice są dumni z córki.Ocena postępowania tytułowej postaci książki pt. "Oto jest Kasia" M. Jaworczakowej.

Zwróć uwagę na informacje pojawiające się na górze każdej st.Odnajdź imiona członków rodziny Kasi.Oto jest Kasia.. Kasia chodzi do drugiej klasy, jest dziewczynką która często się dąsa i złości na innych.. Inne dzieci również ją lubią i uważają za dobrą, sympatyczną koleżankę.Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej.. Tytułowa bohaterka powieści to ośmioletnia dziewczynka - uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej.. Rysowanie węglem portretu Kasi.. Proszę o szybkie odpowiedzi!. Kasia - ośmioletnia dziewczynka, uczennica drugiej klasy.Ma starszego brata Jurka i młodszą siostrę Agnieszkę.. 2.Wygląd i cechy głownej bohaterki książki.. 5.Dziadek Kasi i Jurka.. Streszczenie, analiza, interpretacja + zadania sprawdzające - ebook Rzetelne i przystępnie napisane opracowanie lektury, m.in. szczegółowe streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, przykładowe wypracowania, zadania sprawdzające znajomość książki.. Oto Jest Kasia - książka dla dzieci autorstwa Miry Jaworczakowej, wydana po raz pierwszy w 1959 roku.. Napisz i przeczytaj recenzje o książce na stronie LitRes!Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej.. Cieszy się szacunkiem zarówno wśród nauczycieli jak i kolegów i koleżanek z klasy.. Motywy występujące w powieści - bunt, dom, przemiana, przyjaźń, rodzina, zazdrość.Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Kasi, tytułowej bohaterki książki Miry Jaworczakowej.. W końcu zaprasza do domu koleżanki Ewę, Magdę i Anatolkę.. Wyróżnianie przymiotników w tekście.. Jest najlepszą uczennicą w klasie.. Charakterystyczne motywy - wzięcie na wychowanie sieroty oraz inne.Oto jest Kasia - streszczenie.. 6.Jak nazywana była cioci Krysia.. Zazdrość Kasi - to Agnieszka jest w centrum uwagi rodziców..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt