Dlaczego zenek nie był wartościowym chłopcem

Pobierz

Dobrze, że "olsztyńska paczka" ją zwołała i Zenon zaznał wreszcie szczęścia u boku wujka.. a)Warunki domowe chłopca.. Mijały dni.. odpowiedział (a) 30.04.2011 o 17:00.. Opisuję głównego bohatera Co należy zrobić: Karty pracy o Zenku Wójciku Napisz charakterystykę Zenka Wójcika.Jakim chłopcem był Zenek?. Zapisz w zeszycie podstawowe informacje na temat chłopca.. Jakie nadzieje wiązał chłopiec z odnalezieniem wujka?. 4.wszystko na dobrej drodze.. Przede wszystkim uważam go za osobę posiadającą cechy dorosłego człowieka.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Nie mam konta, chcę się .. Jego matka nie żyła.. Ula ze spokojem wyjaśniła, że chłopak to zrobił, ponieważ był głodny.. Zapisuję argumenty o wartościach chłopca 3.. Zenek nie zawsze był przykładem do naśladowania .Podaj kilka argumentów świadczących o tym, że Zenek nie był wartościowym chłopcem (w punktach, minimum 5).. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Nie musimy wcale ratować dzieci z wypadku, albo bić się z chuliganami w obronie psa.Zenek był starszy od reszty bohaterów.. Question from @Wojda - Szkoła podstawowa - PolskiMoim zdaniem Zenek Wójcik był bardzo wartościowym chłopcem bo.Pomógł Dunajowi jak zaatakowało go dwuch chuliganów.Inni chłopcy w jego wieku by uciekli bo by się bali dwuch silniejszych chłopców od siebie.Obcy był uczulony na krzywdę innych.Nieznajomy miał trudne dzieciństwo przez ojca ale umiał się pozbierac po każde sytuacji.Zenek był udciwy ale w niektórych sytuacjach musiał kraść bo był głodny każdy postąpił by tak..

Dlaczego Zenek Wójcik nie był wartościowym chłopcem.

Chociaż Zenek to chłopak nieodpowiedzialny i niegodny podziwu, może być wzorem dla wielu z nas.. Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. 'Ten Obcy" .. Oceniamy bohatera powieści.. (przykłady zachowania Zenka, okoliczności popełnienia czynów).. :" Ten Obcy" jest Zenon Wójcik, szesnastoletni chłopak pochodzący z Wrocławia.. Napisz od sześciu do ośmiu argumentów, które potwierdzą odpowiedź.Czy był on wartościowym młodym człowiekiem, czy może zdemoralizowanym nastolatkiem.. Był głodny, nie miał pieniędzy, a nie chciał żebrać.. "Nie szata zdobi człowieka.". Ten dorosły człowiek był dla Zenka nadzieją i ratunkiem , był szansą na normalne, spokojne życie.. Był zbyt dumny, by prosić ciągle o pomoc swoich nowych kolegów.. Rodzic niestety wszystkie zarobione pieniądze wydawał na alkohol.. "Nie wszystko złoto .Eksploruję możliwe pochodzenie osła ze Shreka i przedstawiam teorię, zgodnie z którą mógł on być kiedyś chłopcem.fb: facebook.com/imaginariumggtvig: @smoczys.Darmowe streszczenia książek i artykułów z dziedziny Zenek dostępne w Shvoong.Oskarżam czy bronię Zenka Wójcika Głównym bohaterem lektury p.t.. Zenek Wójcik to pozytywna postać, ponieważ potrafił pokonać .3.. Zapisuję podstawowe informacje na temat Zenka Wójcika 2.. Miał wyrzuty sumienia, kiedy robił coś złego.. Opis ma być na podstawie planu..

Tak, Zenek Wójcik był wartościowym chłopcem.

Cel: opisuję Zenka Wójcika NaCoBezu: 1.. Odpowiedź Guest-ukradł przekupce 50 zł .Chłopiec był brudny, a zranioną stopę obwiązywał szmatami.. Chłopiec chciał odnaleźć wujka - Antoniego Janicę, bo miał nadzieję, że ten pozwoli mu u […]1.04.2020 r. Jakim chłopcem był Zenek?. "Najpierw kogoś musisz dobrze poznać, by wiedzieć, czy chcesz się z tym kimś przyjaźnić czy nie" - objaśniała zasady zawiązywania przyjaźni.. Czy zgadzasz się z opinią, że Zenek był wartościowym chłopcem?. Zenek był chłopcem skrytym, dlatego wolał towrzystwo cichej, niepozornej Uli niz przebojowej, spontanicznej Pestki, tajemniczym, często wręcz odpychającym.. Tak jak Zenek nie miała ona już mamy, a z tatą, który był lekarzem, nie potrafiła znaleźć wspólnego języka.. Czy Zenek dokonał słusznego wyboru, decydując się na ucieczkę z domu.Mnie mama uczyła, że nie należy sądzić ludzi po pozorach.. b)Cechy charakteru.. Zenek był wartościowym chłopcem Zenek był zdemoralizowanym chłopakiem Obronił Dunaja ?. Wyznała, że wieczorem rozmawiała z Zenkiem.Temat: Czy Zenek Wójcik był wartościowym chłopcem?. Zrób zdjęcie wykonanych dwiczeo i wyślij mi na .Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury 'Ten Obcy'.. Za wszelką cenę chciał sprawiać wrażenie niezależnego, dorosłego.. Jego matka nie żyła, a ojciec alkoholik nie interesował się synem..

Zenek nie był wartościowym człowiekiem.

Oceniamy bohatera poznanej powieści.. Jego dzieciństwo nie bylo piękne więc dlatego zachowuje się czasmi nie kulturalnie i beszczelnie , ale potrafi pomagac innym i dziękowac chociaz nie zawsze przychodzi mu to z łatwością .. Oceniamy bohatera poznanej powieści.. 1.W międzyczasie Zenek powiedział nieco więcej o sobie: mieszkał we Wrocławiu, jego matka nie żyje, natomiast ojciec jest dla chłopca zły, nie chce go — stąd ucieczka z domu.. Jego włosy były gęste i ciemne, a oczy były bardzo ciemne.Zenek był wartościowym chłopcem.. Zenek wciąż mieszkał na wyspie, a "załoga" nadal opiekowała się nim.Zenek robił rzeczy złe - kradzież pieniędzy i jabłek, lecz zmuszała go do tego sytuacja.. Jednak mimo tych niesnasek.2.. Nie ma być skopiowany z jakieś strony.Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. Omówienie sytuacji rodzinnej bohatera: W jakiej rodzinie wychowywał się Zenek Wójcik?. Zapisz w zeszycie podstawowe informacje na temat chłopca.. Gdy zmarła jego matka ,chłopiec został skazany na wychowywania przez ojca.. Kiedy po kradzieży pieniędzy dowiedział się, że Ula oddała je przekupce poszedł do pracy, aby je jej oddać..

3.czy jest wartościowym chłopcem.

Z pewnością Zenek jest postacią ciekawą - budzi wiele emocji, zarówno wśród innych postaci z książki, jak i wśród czytelników.. (imponuje mi).. Pomimo , że nie jest jeszcze dorosły jest zdany sam na siebie.Był bezradny i potrzebował pomocy ludzi dorosłych.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Jego jedyną wadą było to, że czasem kradł .Moim zdaniem Zenek był bardzo wartościowym chłopcem.. Przypomnijmy, jakie relacje panowały w rodzinie Zenka Wójcika.. Bił syna i nie potrafił dać mu ciepła i miłości.Okazało się też, że mama Zenka nie żyje, a chłopiec większość drogi przebył autostopem.. Uzupełnij tabelę z argumentami.. Wdał się w bójkę, ale była ona spowodowana chęcią obrony psa.Zenek Wójcik - charakterystyka.. Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest.. Dlatego Zenek uciekł z domu, by na własną rękę szukać swojego wuja inżyniera i u niego zacząć nowe, lepsze życie.. Napisz od sześciu do ośmiu argumentów, które potwierdzą odpowiedź.. "Nie patrz czy chłopiec przystojny, ważne co ma w głowie" - wtajemniczała w sekrety więzi damsko-męskich.. Zapisz od 5 od 8 argómentów.. Temat: Jakim chłopcem był Zenek?. Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.. Plis na jutro - MidBrainart .. Zaloguj się.. Dlaczego Zenek Wójcik nie był wartościowym chłopcem.. Ojciec znęcał się nad nim i nie troszczył się o .Próbując uporządkować sobie świat Zenek wpadł na pomysł zamieszkania z bratem swojej mamy - z wujkiem Antosiem.. Question from @Weronikacwik - Szkoła podstawowa - PolskiMoim zdaniem fałszywe są stwierdzenia : 1 i 5 , ponieważ Zenek nie był złym chłopcem lecz ;-bał się, że nowi znajomi go wydadzą i będzie musiał wrócić do ojca,--udawał nieprzystępnego, bo po gorzkich doświadczeniach bał się przyjaźni,-.nikomu nie umiał zaufać-.nie wierzył, że ktoś mu pomoże - czuł się obcy, inny-.bał się wyśmiania i odrzucenia .Moim zdaniem Zenek, był wartościowym chłopcem mimo wszystkich swoich niepoprawnych zachowań.. "Obcy" ZENEK WÓJCIK1.Nazywa się Zenek Wójcik 2.Podoba mi się.. Zapisz od 6 od 8 argómentów które o tym świadczą.. Odparł, że nie odzywają się do siebie, a potem szukał u dziewczyny potwierdzenia, że Zenek nie ukradł pieniędzy z własnej woli.. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.. Wszystkie złe uczynki, które popełnił Zenek nie wynikały z tego , że był zepsutym i złym chłopcem.Wspomnienie brata wywołało wybuch Julka.. To właśnie przez niego chłopiec uciekł z domu, gdyż czuł się niekochany.. Wiadomość o nieobecności wujka załamała "obcego".. W jaki sposób był traktowany przez ojca?. Zenek Wójcik był wysokim i szczupłym chłopcem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt