Kwasy nieorganiczne prezentacja

Pobierz

Większość kwasów ma kwaśny smak.. Kwas solny, kwas chlorowodorowy HCl?aq, HClaq, HCl, roztwór gazowego chlorowodoru HCl w wodzie, o stężeniu do ok. 40% wagi, bezbarwna ciecz dymiąca na powietrzu (ulatnia się chlorowodór), w reakcjach z zasadami daje chlorki.. Zgodnie z konwencją wzory sumaryczne kwasów nieorganicznych pisze się zaczynając je od atomów wodoru.. Organiczne: białka węglowodany tłuszcze kwasy nukleinowe witaminy Budowa chromosomu: centometr ranię chromatyda Budowa DNA: Rodzaje zasad : adenina tymina cytozyna guanina Cukier to oczywiście deoksyryboza .. Ilość atomów tlenu zawiera się w przedziale 1-6.. - zdysocjowane sole mineralne +.. Moc kwasówmaleje w grupie, a rośniew okresie układuokresowego.. Uczeń:Prezentacja - Kwasy.. •Kwas to związek niemetalu z tlenem.. Informacja dla nauczyciela: Ta lekcja pozwala zrealizować poniższe punkty podstawy programowej (zakres rozszerzony): VII.. z solami .Kwasy organiczne i nieorganiczne - opis i klasyfikacja kwasów.. TŁUSZCZE Tłuszcze są mieszaniną glicerydów, składających się z estrów glicerolu i kwasów tłuszczowych.. Oprócz atomu tlenu w reszcie kwasowej znajduje się jeszcze atom pierwiastka kwasotwórczego.kwasów i słabych zasad mogą dawać odczyn zasadowy lub kwaśny w zależności od stałych dysocjacji danego kwasu i zasady.. Moc dla kwasówbeztlenowych rośniew grupie..

Kwasy nieorganiczne dzielimy na tlenowe i beztlenowe.

Glicerol może tworzyć estry z jedną, dwiema i trzema cząsteczkami kwasu tłuszczowego, dając: • Monogliceryd (monoglicerol), • Digliceryd (diacyloglicerol), • Trigliceryd (triacyloglicerol).. KotłowniaKotłownia to zewnętrzny kompletny zespół, który umożliwia produkowanie ciepła z pellet drewnianych.. Ostatnie wpisy.DNA- nośnik informacji genetycznej.. kwasów karboksylowych (np. octowy CH3COOH, mrówkowy HCOOH) oraz spośród kwasów mineralnych, np. węglowy H2CO3.Kwasy nieorganiczne, związki nieorganiczne spełniające jedna z definicji kwasów.. Kwasy tlenowe to nie tylko omawiane kwasy nieorganiczne, ale także spotykane w życiu codziennym kwasy organiczne: szczawiowy, cytrynowy, mlekowy, octowy.Do kwasów mocnych (silnych) należą pospolite kwasy nieorganiczne (zw. ): siarkowy H 2SO4, azotowy HNO3, solny HCl; kwasami słabymi jest większość org.. Odtwarzanie treści multimedialnych.. Zgodnie z konwencją wzory sumaryczne kwasów nieorganicznych pisze się zaczynając je od atomów wodoru.. Pierwsza określa jakiego pierwiastka kwas jest pochodną, a druga to słówko acid, czyli kwas.kwasy nieorganiczne.. Siedziba firmy: FILMET,spol.s r.o.. Możesz być także zainteresowany.. Są też takie, które można spożywać.. 2013-12-12 University of Lodz, Poland 8 •Po rozpuszczeniu tych tlenków wKwasy nieorganiczne, związki nieorganiczne spełniające jedna z definicji kwasów..

Lekcje w sieci Kwasy nieorganiczne cz.1 LO klasa 1.

Pamiętaj, że videolekcję możesz obejrzeć kilka razy dla utrwalenia i lepszego zrozumienia materiału.. •Tym samym kwasami byłyby związki, które dzisiaj znamy jako P 4 O 10 czy SO 2.. Angielskie nazewnictwo kwasów tlenowych jak i beztlenowych jest analogiczne do polskiego.. Wymaganą moc od 44,9 kW .Kwasy nieorganiczne Możesz być także zainteresowany Posadzki betonowe Posadzki betonowe cechują się ekonomiczną technologią podłóg i bardzo wysoką wydajnością posadzki.. Wodorotlenki - informacje o właściwościach fizycznych i chemicznych wodorotlenków i lista popularnych przedstawicieli tej grupy związków.Treści multimedialne - kodowanie, przetwarzanie, prezentacja.. Współcześnie kwas mrówkowy otrzymywany przede wszystkim w reakcji .Kwasy - informacje o właściwościach fizycznych i chemicznych kwasów nieorganicznych i lista popularnych przedstawicieli tej grupy związków.. Kwasy nieorganiczne dzielimy na tlenowe i beztlenowe.. Oprócz DNA w komórce występuje również kwas rybonukleinowy , czyli RNA.Prezentacja Strona www.. Spożywamy kwas cytrynowy zawarty w cyt.Związki nieorganiczne to: +.. Skład chemiczny komórki : I.Nieorganiczne: woda sole mineralne II.. Rozcieńczony kwas solny znajduje się w żołądku człowieka i ssaków - umożliwia trawienie białek.Prezentacja..

- kwasy tlenowe (HNO 3); - kwasy beztlenowe (HCl).

Do najczęściej używanych kwasów .Kwas mrówkowy (kwas metanowy) to organiczny związek chemiczny.Jest najprostszym kwasem karboksylowym (o najkrótszym łańcuchu i najmniejszej masie cząsteczkowej).Po raz pierwszy został wyizolowany i opisany przez angielskiego naturalistę Johna Raya, który odkrył go w jadzie mrówek (stąd też nazwa zwyczajowa).. Możliwereakcje: - z metalami;Kwasy nieorganiczne są to związki chemiczne, które zbudowane są z atomów wodoru oraz z reszty kwasowej.. Kwasy tlenowe można otrzymać zazwyczaj w reakcji odpowiadających im bezwodników kwasowych z wodą.KWASY -związkizbudowane z wodoru oraz reszty kwasowej.. Sposoby otrzymywania kwasów: • reakcja tlenku niemetalu i wody.. Niektóre z nich są trujące, niektóre mogą wywołać poważne poparzenia skóry, inne natomiast są całkowicie nieszkodliwe.. Systematyka związków nieorganicznych.. ogólny wzór .Kwasy tlenowe to kwasy, które jak sama nazwa wskazuje zawierają w swojej cząsteczce atom tlenu.. - woda +.. Jak tworzymy nazwy kwasów… Czytaj dalej Budowa, nazewnictwo i podział kwasów nieorganicznych.. - węglowodanów najwięcej zawierają rośliny (18%), później zwierzęta (5,8%) i na końcu człowiek (2%) +.Kwasy nieorganiczne.. -kwasem piorunowym (HCNO - nieorganiczny związek chemiczny, izomer kwasu cyjanowego (HOCN) i izocyjanowego (HONC).Plik Kwasy nieorganiczne.ppt na koncie użytkownika wiesiu6945 • folder Prezentacje z Chemii • Data dodania: 30 maj 2011KWASY NIEORGANICZNE..

Firma wyświetlona w sekcjach: Kwasy nieorganiczne.

tworzący kwas.. • reakcja mocnego kwasu z solą.. Nazwa składa się z dwóch części.. informatyka + Jednofunkcyjne pochodne węglowodorów: Kwasy karboksylowe .. którym ulegają zarówno kwasy karboksylowe, jak i kwasy nieorganiczne: z aktywnymi metalami.. Andrzej Majkowski.. Kwasy tlenowe można otrzymać zazwyczaj w reakcji odpowiadających im bezwodników kwasowych z wodą.. Sole Przykłady: Sól emska - biały, suchy, jednorodny proszek o słonawym smaku, złożony z siarczanów i chlorków sodu i magnezu oraz węglanu sodowego.. Wyszukiwanie.. - wody jest najwięcej w roślinach (75%), następnie człowiek (65%) i zwierzęta (60%) +.. Dzielimy je na beztlenowe (np. kwas chlorowodorowy oraz kwas siarkowodorowy) i tlenowe (np. kwas siarkowy(IV), kwas węglowy, kwas fosforowy)-kwasem cyjanowym,(HOCN - nieorganiczny związek chemiczny z grupy kwasów tlenowych, ruchliwa ciecz trwała tylko w temperaturze poniżej 0 °C o zapachu zbliżonym do zapachu kwasu octowego.). Budowa, nazewnictwo i podział kwasów nieorganicznych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt