Sprawdzian epoka napoleońska

Pobierz

Czas na odpowiedź: 10sekund.. Napoleon Bonaparte urodził się: we Francji.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Super!. Zmieniła się mapa ówczesnej Europy, za sprawą podbojów wojsk napoleońskich, zawieranych sojuszów, ale także upowszechniły się oświeceniowe .historia epoka napoleońska sprawdzian • pliki użytkownika mateusz119_13 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl.. Poprowadzi ją nau.Epoka napoleońska to okres w Europie, w którym we Francji panował Napoleon Bonaparte.. Epoka Napoleońska - klasa 6 DRAFT.. W 1810 Napoleon po rozwodzie z Marią Józefiną poślubił Marię .Tematem lekcji jest epoka Napoleona Bonaparte.. Napoleon przejął władzę podczas Rewolucji Francuskiej.Egzamin - Miasto (724) Egzamin - Plac (260) Egzamin - Teoria (927) Inne (2906) Karta Rowerowa i Motorowerowa (4070) Ośrodki Egzaminacyjne (321) Prawo Jazdy - Pozostałe (5615) Sytuacje na Drodze (1235) Szkoły Jazdy (638) Prezenty i Święta (148060) .. 2 lata temu.. 1.Uzupełnij zdania.. Dodaj do ulubionych.. AngelikaOstrowska.. Kampania egipska Napoleona miała miejsce w roku.. b. W 1804 roku Napoleona koronował się na.. c. Flota napoleońska poniosła klęskę w stoczonej w 1805 r. bitwie pod.. d.Test Sprawdzian II - 05b Epoka napoleońska Test Dziewiętnastowieczne Stany Zjednoczone Test Wiosna Ludów.. - cesarstwo Napoleona wzorem nowoczesnego, scentralizowanego państwa, naśladowanym w Europie..

Epoka napoleońska na Uczę.pl.

Wśród ważnych spraw epoki napoleońskiej wybitne miejsce, choć nie naczelne, zajmowała bez wątpienia sprawa polska.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Skutki okresu napoleońskiego: - rozpowszechnienie idei rewolucyjnych w Europie.. Test - Seria pytań wielokrotnego wyboru.. W tym czasie w całej Europie doszło do istotnych przemian w zakresie politycznym, prawnym i społecznym.. Określenie " epoka napoleońska" oznacza okres w historii Europy, trwający od 1799 r. do 1815 r. Te zaledwie szesnaście lat obfitowało w wiele istotnych wydarzeń politycznych i społecznych.. 9-10 listopada 1799 dokonał zamachu i przejął rządy w Paryżu.. Brakuje odpowiedzi.. W 1804 roku koronował się na cesarza, a w 1805 roku na króla Włoch.. oblężenie Tulonu w 1793 r. przyłączenie Sabaudii i Piemontu do Francji.a) zrezygnował z kolejnych podbojów b) zadbał o rozwój rolnictwa i przemysłu c) nałożył cła na zagraniczne towary d) zawarł pokój z państwami , z którymi walczyła Francja 8) W 1804 roku z inicjatywy Napoleona Bonapartego został uchwalony zbiór praw znany jako .. Napoleona.Test zawiera pytania o daty z okresu rewolucji francuskiej i ery rządów Napoleona Zawiera 37 pytań.. Lekcja live z historii o 15:45 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej..

Skomentuj.Sprawdzian kl.2 Epoka napoleońska gr.1.

Obejmuje lata 1799 - 1815.. Stopień generała Napoleon otrzymał za: ukończenie szkoły oficerskiej.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.Epoka Napoleońska.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Daty.. Ustawieniu się żołnierzy w liniach, ale w kilkumetrowych odstępach od siebie.. "Epoka napoleońska" OLD; historia; gimnazjum; Historia; Historia.. Przystąpienie zespołów do pracy.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Epoka Napoleońska.. Stanowiła jeden z najbardziej aktualnych i specyficznych problemów w ówczesnych przemianach polityczno - społecznych, a zwłaszcza w europejskiej polityce międzynarodowej.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Przełamywaniu szyku wroga uderzając kolumnami przy jednoczesnej walce na bagnety.. ( czas około 10 - 15 min.)Edit.. Zjednoczenie Niemiec i Włoch Test Obrona Polaków przed polityką zaborców.. 2014-06-16 16:02:57 Epoka Napoleońska - uzupełnij tekst 2015-02-01 18:47:42 Sprawdzian historia wokół nas kl 6 epoka odrodzenia 2017-10-08 14:43:10Sprawdzian po dziale VII..

Odkrycia geograficzne - epoka napoleońska; Daty.

Przyjął tytuł I konsula początkowo na 10 lat a potem dożywotnio.. - wprowadzenie konstytucji i Kodeksu Napoleona w krajach podlegających Napoleonowi.Karta pracy "Epoka napoleońska", plik: karta-pracy-epoka-napoleonska.doc (application/msword) Poznać przeszłość90% 78 głosów.. Ustawieniu się wrogich wojsk naprzeciw siebie w gęstych szeregach i ostrzeliwaniu przeciwników.Plik epoka napoleońska sprawdzian.pdf na koncie użytkownika emberdo • folder sprawdziany • Data dodania: 2 kwi 2016Sprawdzian po dziale VII.. Odkrycia geograficzne - epoka napoleońska, test z historii Test z dat obejmujący okres od wielkich odkryć geograficznych do końca epoki napoleońskiej.Z czego jest sprawdzian ''Nowa epoka, nowy świat'' ?. Kultura w Polsce w XIX wieku Test Walki narodowo wyzwoleńcze Polaków w XIX w.. Cesarz Francuzów.. Test Przemiany obyczajowe i gospodarcze na ziemiach polskichZestaw: "Sprawdzian II - 05a Epoka napoleońska".. a) rozdanie indywidualnych kart pracy; b) podział klasy na zespoły i przydział zadań do wykonania; Faza realizacyjna: 1.. Udostępnij.. Rozpocznij test.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.2.. Przewiń.. Nauczyciel wyjaśnia przebieg i sposób realizacji tematu, którego celem jest uporządkowanie i utrwalenie wiadomości z zakresu epoki napoleońskiej.. Epoka napoleońska na Uczę.pl.. Wybierz poprawną odpowiedź, aby kontynuować.Test Epoka napoleońska, Rozdział III podręcznika Historia WSZPWN dla Klasa II..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt