How are you co odpowiedzieć

Pobierz

Pewnie, że potrafią.. Wśród krótkich odpowiedzi o ograniczonym czasie można zidentyfikować:How are you?. to normalna i jak najbardziej akceptowalna forma brytyjskiego powitania.. O frustracjo!. - skrót od "what's up" używany w internecie Odpowiadanie na pytanie "How are you?". Level 1.Miejsca zamieszkania -co jest w moim domu.. Hey " będzie odpowiednie wśród osób, które już znasz.. Najprostsza odpowiedź to po prostu "Fine", jednak wtedy dajemy do zrozumienia pytającemu, że nie chcemy kontynuować rozmowy.. UWAGA: w tym poście nie ma polityki.. Male (rodzaj męski): ci, tamci Female (rodzaj żeński): te, tamte|Ci, tamci, te, tamte are for plural nouns.. Jeśli powiesz " hej " do obcej osoby, może to .3.. Moje przedszkolaki w PROGRESS-ie potrafią nawet więcej niż to.. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pytanie to jest bardziej zwrotem grzecznościowym wynikającym z uprzejmości i powinniśmy odpowiadać na nie krótko, możemy jednak pokusić się o krótkie rozwinięcie.Przecież każdy to wie.. Zamiast używać " hello ", aby się z kimś przywitać, możesz powiedzieć " hey " lub " hi ".. - Cieszę się, że nie jestem pod ziemią.Rozważają na przykład czy powinno się odpowiedzieć 'good' czy raczej 'well' oraz wiele innych aspektów, które w życiu nie przyszłyby Ci do głowy.. ", co w języku polskim znaczy mniej więcej "żwawy i gotowy".. Język angielski ma przecież także swój komiczny i humorystyczny wymiar..

Jak na to odpowiedzieć?

Co w skrócie można ująć w kilku punktach:A co to jest "Hello!". Zaznacz wszystkie możliwe opcje.. - używane do poznanych wcześniej osób, zazwyczaj po jakimś "hello' czy 'hi'.. Takie powitanie po angielsku będzie odpowiednie przy każdej niezobowiązującej sytuacji. ". Nic prostszego.. Po angielsku?. - Smacznego!. Pomyślelibyście, że.Ale według mnie odpowiada się po prostu: I'm fine ,thank you ,ponieważ Anglicy (lub inni mówiący po angielsku) uważają ,że odpowiedź, iż się źle czujesz, znaczy ,że jesteś nie kulturalny.Bo niby kogo obchodzi,że boli Cię głowa (lub coś innego).. Odpowiedzią może być, 'I'm fine, and you?'.. - nieformalne pozdrowienie między osobami które się znają.I am very well, thanks.. Pleased to meet you - jeśli ktoś właśnie nam kogoś przedstawił, lub dopiero co poznaliśmy nową osobę.. lub cokolwiek innego, byle tylko bez narzekania, niby wszyscy kochamy moaning - Anglicy również, ale nikt nie chce słyszeć jęczenia na dzień dobry :) Ilekroć pytam, dlaczego i po co zadajemy pytanie o samopoczucie inne osoby, nawet jeśli wcale nas to nie obchodzi, wszyscy odpowiadają mi, że to po prostu .Odpowiedzieć na te pozdrowienia można po prostu: Merry Christmas to you too!. Dziś prezentuję niewielki zestaw materiałów wraz z propozycjami wykorzystania ich na zajęciach dla najmłodszych..

Co powinieneś odpowiedzieć?

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.. Miło od czasu do czasu nie narzekać i odpowiedzieć: wszystko super!Szybko odpowiadasz fine, you?. - Proszę bardzo!. "How are you"W English brzmiałoby: Hello (cześć), jak (w jaki sposób) mają (mają) ty .. TAMTE dzieci!. Ja naprawdę to rozumiem, forma grzecznościowa.. marudzicie na tematy czysto polityczne, więc może to się spodoba, tym bardziej, że ktoś w komentarzach kiedyś wspominał, że chciałby poznać .. To co jednak warto wiedzieć, zawarte jest w pigułce w tym wątku na forum poświęconym stricte językowi angielskiemu.. :) "How are you" usłyszymy od sąsiada, w sklepie czy w urzędzie, praktycznie prawie wszędzie.. - Radosnych Świąt Wielkanocnych!. (w odpowiedzi na podziękowanie) After you!. Ale równie ważne jest, aby odpowiedzieć na to pytanie, a zatem nie przypadkowo obrażać ludzi.. Mimo to, jeśli chcesz ponarzekać, ze PiS nakradł, a Peło tylko o Smoleńsku to zapraszam.. Ale pomyślcie tylko, jaka byłaby Wasza reakcja, gdyby ktoś codziennie odpowiadał Wam na to pytanie to samo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt